3 Şubat 2017 Cuma

John Cassavetes Öldü!


2000 AD / #627 / 20.Mayıs.1989

*Görülen lüzum üzerine ek bilgi 01:
Suçla Mücadele Kanunu
 • Bölüm 32 : Aralarında saklanan faili yakalamak amacıyla çok sayıda vatandaşın etkisiz hale getirilmesi için Yargıçlara izin verilir.
 • Bölüm 59c (Suç Baskını diye de bilinir) : Herhangi bir vatandaşın evine girmek ve suç kanıtlarını aramak bir Yargıcın yasal hakkıdır.
 • Bölüm 59d (Suçla Savaş diye de bilinir) : Suçlayıcı delil veya yasadışı faaliyet belirtileri sebebiyle bütün şehir bloklarının Yargıçların ekipleri tarafından eşgüdümlü aranması. Vatandaşlar, bir suç işlemiş olduklarına, başkaları tarafından işlemiş olan bir suça yardımcı olduklarına veya işlenmiş bir suç hakkında bilgi sahibi olduklarına inanıldığı taktirde gözaltına alınabilir ve sorgulanabilirler.

*Suçla mücadele kanunu, 2000 AD kapsamında Mega-City One’ın kanunnamesidir.

2 yorum:

 1. Hazır "de fakto" durumu "de jure" kılmak için amirlerimizin eli bu işlere değmişken, yasalarda bir iki değişiklik yapıp, yaşadığımız Dredd dünyasını da hukuka uydursak! Fena mı olur?! :)

  İki farklı zamanlamayı aynı konu başlığında bir araya getirmek de marifet tabi... JC'nin ölüm yıldönümü ve "gündemi" yakalamak, takdire şayan...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yakındır... Bu gidiş odur zaten. "Hayırlısı" diyemeyeceğimiz bir hâl oldu, aslında zaten beklenen ve o yüzden fazla da yadırganmayan.

   Hikâye iki aydır 3 Şubatı bekliyordu stokta. Denk düşsün istedim. Farkeden de bir sen olmuş olabilirsin Hakan.

   Sil