3 Mayıs 2015 Pazar

Araba Çocuk - Max Andersson

İsveç kökenli underground sanatçı. Araba çocuk da onun band karakteri. Birçok eseri birçok dilde yayınlanmış. (yayınlanmaya da devam eder umarım, ne de olsa benden genç. :) ) Şu küçük çalışması da beni pek güldürmüştü, sinirimi bozup...4 yorum:

 1. Birkaç simgeyi yerli yerine oturtunca pırıl pırıl bir mesaj çıkıyor ki, ancak böyle örtülü sunulduğunda, dirence takılmayıp süzgeçlerden sızıp geçen... Güzeldi Süheyl...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Surreel/naif üslûp, ifade yöntemi olarak çok sağlam bir teknik. Ustasının elinde de esaslı bir mizah aracı olabiliyor. Biraz geç alıştım buna ama iyi alıştım...:-)

   Sil
 2. Çamaşırda her tür lekeye-kire, mutfakta her tür yağlı bulaşığa etkili güçlü deterjanlarımızla; genel temizlikte ve vücut temizliğimizde güçlü kimyasallardan oluşan bol köpüklü misler gibi kokan saç, vücut şampuanlarıyla aslanlar gibi güvenli koruyucu duvarlar ve steril bir yaşam oluşturuyoruz.

  Yok baloncuklarını patlata patlata, kokular yaya yaya kirli haki sularıyla akıp duruyormuş dereler… yok tropik meyveler bir yarımküreden diğerine koca kargo uçaklarıyla taşınırken ağırlıklarının bilmem kaç katı sera gazı yayılımına neden oluyormuş.. yok şu, yok bu… iyiyiz biz iyi…

  Hepten sukoyvermiş, abratmış da abartmış… musluk işte…

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten alkolik lavabo ile araba çocuk arasında geçen diyalogdan farklı çıkarımlar üretmek mümkün. Fakat beni sohbetin mizahî boyutu ziyadesiyle etkiledi.

   Bu arada belirtmekte fayda var tabiî ki, artık damlayan musluklara karşı daha hassas davranacağım da kesindir bundan sonra.
   :-)

   Sil